Czego chcą obrazy? Warsztaty i spotkanie

V Pracownia Fotografii & Magdalena Żołędź zapraszają na spotkanie i warsztaty poświęcone postfotografii.

Co to jest postfotografia? / Robienie zdjęć a bycie fotografem / Miłość do technologii / 3D & Google Images & CCTV / Badanie rzeczywistości w Photoshopie / Eksperyment / Czego chcą obrazy? / Internet vs kontemplacja / Pojedynczy JPG w chmurze danych / Co jest za obrazem? / Pliki cyfrowe jako żywe organizmy / Czy obrazy śnią o patrzeniu?

Spotkanie i warsztaty mają na celu wymianę poglądów o fotografii współczesnej oraz próbę wspólnego ustalenia definicji postfotografii.

Magdalena Żołędź (www.magdalenazoledz.pl) – postfotografka, autorka tekstów, publikacji artystycznych oraz obiektów konceptualnych. Doktorantka UAP, która w 2018 rozpoczęła wymianę naukową na Slade School of Fine Art w Londynie. Należy do kolektywu 280A (www.280a.org).

10:00 – 10:30 / SPOTKANIE
Spotkanie uczestników warsztatów

10:30 – 11:30 / PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI
Magdalena Żołędź / Doświadczenie pojedynczego obrazu w kontekście postfotografii

11:30 – 16:30 / WARSZTATY
Co to jest postfotografia?
Prezentacje / definiowanie / rozmowa

16:45 – 17:15 / DYSKUSJA

17:15 – 18:45 / FILM
„The Cleaners”, dokument, reż. Moritz Riesewieck, Hans Block

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych fotografią współczesną i postfotografią!

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 07.04.19.

Zapisy / więcej informacji:
magda.zoledz@gmail.com
mateusz.sadowski@uap.edu.pl