UAP podczas Paris Photo — „Enseigner la photographie en Europe”

7 listopada 2019 roku kierownik Katedry Fotografii UAP — dr Jarosław Klupś — reprezentować będzie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu podczas międzynarodowego seminarium poświęconemu „Nauczaniu fotografii w Europie”, które odbędzie się w Paryżu jako wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Paris Photo.

Podczas otwartych dla publiczności obrad omawiane będą dwa główne tematy: „Zmieniające się krajobrazy: nowe sposoby nauczania fotografii” oraz „Perspektywy dla absolwentów fotografii”.

Pragnienia, potrzeby i motywacje uczniów stale się zmieniają. Nowe profile studentów szkół wyższych w XXI wieku spowodowały znaczące zmiany w praktykach edukacyjnych. Po krótkim historycznym zarysie i scharakteryzowaniu krajobrazu szkolnictwa wyższego fotografii debata skupi się na bieżących zmianach i poruszanych przez nie problemach (synergia między finansowaniem publicznym / prywatnym, podejście multidyscyplinarne, równowaga między teorią a praktyką).

Zaproszeni absolwenci fotografii opowiedzą również na temat ich dalszych wyborów ścieżek kariery.

Moderatorami spotkania będą Arno Gisinger oraz Véronique Figini.

Gościem specjalnym spotkania będzie Michel Poivert, profesor historii sztuki współczesnej i fotografii na Sorbonie, w latach 1995 — 2010 prezes Société française de photographie.

Pośród pozostałych zaproszonych wystąpią również:
David de Beyter, Olja Triaska Stefanovič, Pedro Vicente, Ramzy Bentrad, Florence Cardenti, Arthur Crestani, Raphaël Dallaporta, Lila Neutre.

Więcej informacji o wydarzeniu

Program seminarium