event_image_784x2954

Festiwal Książek Fotograficznych |X-Print| Warsztaty w Katedrze Fotografii UAP

Zdjęcie. Narracja. Książka – warsztat projektowania publikacji autorskiej

Data:
25.11, 9:00 –16:00 (sobota)
Zgłoszenia:
Do dnia 25.10.2017
Ilość miejsc:
7-10 osób

Coraz więcej książek. Coraz więcej projektantów, fotografów, artystów i wydawców. Każdego miesiąca targi książek – od Londynu, przez Paryż, aż po Los Angeles. Konkursy, hasztagi, blogi, promocja, dystrybucja. Coraz więcej tytułów. I paradoks – coraz trudniej znaleźć ciekawą publikację, której książkowe życie będzie dłuższe niż jednorazowe wertowanie jej w księgarni. Co sprawia, że książka jest “dobra”? W czym leży sukces starannej redakcji, ponadprzeciętnego projektu graficznego i przede wszystkim – ciekawego pomysłu na książkę? Czy można wymyślić książkę w jedno popołudnie? Te pytania rozpoczną jednodniowe warsztaty, które poprowadzi Honza Zamojski – artysta, projektant/wydawca książek oraz wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i School of Form. Głównym celem warsztatów będzie pokazanie jak relacje pomiędzy pomysłem, treścią i formą mogą wpłynąć na jakość i odbiór finalnego druku. Chcielibyśmy przy okazji stworzyć atmosferę sprzyjającą dyskusji o fotografii, o narracji książkowej, a przede wszystkim o wartości i sensie istnienia książki fotograficznej we współczesnym, przesyconym obrazami świecie.

Nabór zgłoszeń odbędzie się w trybie open-call, a o kwalifikacji uczestników zadecydują przede wszystkim pomysł na publikację oraz nadesłane portfolio. Do udziału w warsztatach konieczne jest posiadanie pewnej ilości materiału wizualnego (np. stykówki, wydruki poglądowe). Chcemy pracować na obrazach, które będzie można redagować, kompilować, wyrzucać i zmieniać, a niekoniecznie na gotowych cyklach fotograficznych.

Zgłoszenie powinno zawierać:

– dane kontaktowe: imię, nazwisko, numeru telefonu, adres email
– biogram artystyczny, krótki statement, udział w wystawach itp.
– odpowiedzi na pytania: Dlaczego chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w warsztatach? Jaki masz pomysł na publikację?
– próbki materiału, który będzie wykorzystany na warsztatach – w formie pliku pdf. (maksymalnie 10 Mb, większe pliki będą automatycznie usuwane)
– portfolio w pdf. (maksymalnie 10 Mb, większe pliki będą automatycznie usuwane).

W naborze i w warsztatach może wziąć udział każdy zainteresowany tematem. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

Chętnych do udziału prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres: fotografia(at)uap.edu.pl z dopiskiem: “Warsztaty X-Print” w tytule.

Czekamy do dnia 25 października 2017, godz. 23:59. Wyniki naboru ogłosimy 30 października, a warsztaty odbędą się w sobotę, 25 listopada w godzinach 9:00 – 16:00 w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Więcej o X-print: