Film Summer Masterclass w Görlitz ze Sławomirem Idziakiem

Podczas sierpniowej edycji warsztatów filmowych w Görlitz studenci UAP i Filmuniversität Babelberg biorą udział w zajęciach prowadzonych przez prof. Petera Badela, prof. Andrzeja Florkowskiego oraz prof. Sławomira Idziaka. Zajęcia są mobilne, dzięki studiu zainstalowanym w specjalnie do tego przystosowanym CINEBUSIE.

Zdjęcia powstawały m.in. w kultowym Görlitz Kaufhaus, gdzie kręcono film Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel”. Reżyserem powstającego w trakcie warsztatów filmu była Weronika Perłowska, a scenariusz powstał przy współpracy z Igorem Leńskim. W filmie wystąpili Marcelina Bożek z Warszawy, Paweł Sakowicz z Poznania oraz wolontariusze z Görlitz i z Zgorzelca. Za zdjęcia i oświetlenie planu odpowiadał Filip Marek.