Fundacja MAG MAG zaprasza na wydarzenie PREVIEW

W dniach 25 – 26 kwietnia Fundacja MAG MAG organizuje cykl wydarzeń PREVIEW w warszawskim klubie Państwomiasto.

PREVIEW to nowy cykl wydarzeń poświęcony zagadnieniom, które zajmują świat współczesnej fotografii. Pierwsze z nich dedykowane jest polskim festiwalom, które rozsiane po całym kraju, zbiorą się pod jednym dachem w trakcie ostatniego kwietniowego weekendu w Warszawie.

PREVIEW to bezprecedensowa okazja, by podczas spotkań i dyskusji poznać lepiej współtwórców Miesiąca Fotografii, Fotofestiwalu oraz TIFFu. Dyrektorzy, kuratorzy oraz artyści opowiedzą o swoich tegorocznych planach oraz przybliżą publiczności kulisy powstawania swoich wydarzeń.

W trakcie części sobotniej (25. kwietnia) – obok prezentacji festiwalowych programów – dowiemy się co kryje “Ciało obce” Pawła Szypulskiego, oraz dlaczego według Kuby Śwircza “Kryzys jest tylko początkiem”. W dyskusji panelowej z dyrektorami: Agnieszką Dwernicką (MFK), Krzysztofem Candrowiczem (Fotofestiwal) i Maciejem Bujko (TIFF), moderowanej przez Adama Mazura, poruszona zostanie paląca kwestia: czy to konflikt rządzi polską sceną fotografii, czy może to zdrowa rywalizacja, która wkrótce doprowadzi do harmonijnej konsolidacji?

Niedziela (26. kwietnia) to oczywiście czas dla wysokiej jakości relaksu – nie inaczej będzie u nas:

Franek Ammer, kurator cenionej Sekcji Publikacje wrocławskiego TIFFu, zabierze nas w fascynującą podróż przez historię polskich photobooków, a Sputnik Photos szykuje premierę wydawnictwa studentów swojego Programu Mentorskiego. Natomiast wisienką na torcie pierwszej edycji PREVIEW będzie debata o roli konkursów dla młodych twórców i ich rzeczywistym wpływie na dalsze kariery fotografów.

Ważnym elementem wydarzenia będą także, zdobywające coraz szersze grono miłośników, książki fotograficzne. W trakcie PREVIEW odbędą się targi, na które najciekawsze księgarnie i wydawnictwa szykują specjalną ofertę dla naszych gości. Warto sprawić sobie trochę przyjemności – wiadomo, iż nic nie pachnie piękniej od świeżego druku, a z fotografią najlepiej wejść w stały i bezpośredni kontakt.

Miejscem dla tych wszystkich rarytasów będzie znane i lubiane warszawskie Państwomiasto, które udostępniło nam przestrzeń na swoich dwóch poziomach. Gdyby jednak komuś jakimś cudem zabrakło wrażeń, to w sobotni wieczór na koncert i tematyczną (a jakże!) imprezę zapraszamy do ogrodów i piwnic legendarnej Eufemii.

Szczegółowy program wkrótce.