HANDS UP, WHO WANT’S TO DIE?!

20 maj o 19:00 – 26 maj o 22:00

Obrońców Stalingradu 17
Obrońców Stalingradu 17, Szczecin

artystki/artyści/studentki/studenci Katedry Fotografii UAP: Mateusz Banaszak, Agnieszka Gabara, Michał Jaszkowski, Paweł Masin, Ao NganWa, Magda Pacek, Zuzanna Piekoszewska, Jadwiga Subczyńska

opieka artystyczna: Agnieszka Antkowiak
wystawa przy współpracy z AS w Szczecinie

Hands Up, Who Want’s To Die?!

(I wanna be with you, gotta be with you, gotta be with you)

Yeah obviously we know what it is, innit
Like, but that’s your ting, innit
It’s valid, it’s real
They just don’t understand it
And that’s not your fault – it’s their fault
For not being on your level, get me?

Babyfather

Wystawa stanowi zbiór wyobrażeń końca świata i jego alternatywnych istnień. Młodzi artyści zastanawiają się nad wpływem człowieka na środowisko naturalne, alteracji powodowanych jego działalnością i niejednokrotnie sprzężeniem zwrotnym. Badają wzajemne wpływy różnych podmiotów nie traktując żadnego z nich jako jedynego i dominującego. Wpływ technologii na kondycje człowieka wciąż pozostaje zagadkowym, nie do końca naukowo przebadanym polem. Nie umyka to również uwadze młodych artystów, którzy z dużą ciekawością analizują te zależności. Granice, które kiedyś były dla nas klarowne, dziś rozmywają się w mariażu prawdy, fikcji i wirtualności.

Zuzanna Piekoszewska