Jagna Lewandowska: „Świat uczuć i wyobraźni. O fotografii w muzeum” | Wykład TIPO

Jagna Lewandowska: „Świat uczuć i wyobraźni. O fotografii w muzeum”

Wykładowi towarzyszyć będzie refleksja nad miejscem fotografii w muzeach sztuki współczesnej. Przyglądając się zbiorom i programowi Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prześledzimy przenikanie się fotografii z innymi dziedzinami sztuk wizualnych oraz zbadamy jej wciąż zmieniającą się rolę w funkcjonowaniu instytucji.

Jagna Lewandowska, członkini zespołu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Przez lata członkini galeryjnego kolektywu NEW ROMAN. Absolwentka programu kuratorskiego w De Appel w Amsterdamie. Kuratorka i współkuratorka wystaw, m.in. „Andrzej Jórczak. Patrząc na Alpha Ursae” (2014) w Fundacji Arton, Warszawa; „Mikołaj Moskal. Bones” (2017) w Galerii SABOT, Cluj Napoca, Rumunia; „Brace for Impact”(2018) w De Appel, Amsterdam; „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” (2020) w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.  Doktorantka na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie on-line za pośrednictwem Google Meet.

Piątek 28.10.2022, godz. 17:15

Link do spotkania: https://meet.google.com/yno-iscv-adj

Projekt identyfikacji wizualnej wystawy: Jakub de Barbaro
Wolfgang Tillmans, Stan, w którym się znajdujemy, A, 2015, wydruk atramentowy, 273×410 cm