Ogólnopolska Konferencja Naukowa | Manipulacja w fotografii

manipulacja w fotografii

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej tematowi „Manipulacji w fotografii”, która odbędzie się 29.05.2016 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Partnerami sesji są między innymi: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Fundacja Sztuk Wizualnych oraz Związek Polskich Artystów Fotografików. Mamy nadzieję, że konferencja w swojej interdyscyplinarnej formule stanie się przyczyną do merytorycznej i ożywionej dyskusji poruszającej aktualne tematy związane z kondycją współczesnej fotografii. Organizatorzy proponują, aby prelegenci nadsyłali zgłoszenia w określonym przez nas zakresie tematycznym:

• Etyka a manipulacja

• Manipulacja natury technicznej

• Manipulacja w środkach masowego przekazu (prasa, internet, telewizja, publikacje itp.)

• Manipulacja a świadomość odbiorcy dzieła

• Manipulacja a kontekst (tekst towarzyszący, dźwięk, materiały wideo, przestrzeń wystawiennicza itp.)

• Problematyka i granice propagandy

Gośćmi honorowymi sesji naukowej są: dr Krzysztof Pijarski – artysta posługujący się medium fotografii, historyk sztuki, tłumacz, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz dr hab. Izabela Trzcińska – absolwentka Instytutu Religioznawstwa (UJ), prezes Polskiego Stowarzyszenia Badań nad Zachodnim Ezoteryzmem, wykładowca Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową wydarzenia: https://manipulacjakonferencja.wordpress.com/