Zrzut ekranu 2017-05-25 o 10.23.54 copy

Prezentacja książki | W stronę poznania / Fenomen szkoły poznańskiej

Dwujęzyczna unikatowa monografia albumowa pod redakcją Krzysztofa J. Baranowskiego, Piotra Bosackiego, Piotra Kurki, Sławomira Sobczaka i Piotra Wołyńskiego prezentuje dzisiejsze sylwetki wybranych 43 absolwentów specjalności i kierunków Intermedia i Fotografia, którzy zrealizowali swoje dyplomy w pracowniach Wydziału Komunikacji Multimedialnej UAP.
W części tekstowej książka zawiera 5 rozdziałów opisujących historię Wydziału jak i problematyzujących pojęcia bliskie mediom i ideom kształcenia artystycznego na obu kierunkach, autorstwa: Piotra Bosackiego, Adama Mazura, Piotra Krajewskiego, Piotra Kurki i Ewy Wójtowicz.
Książka jest dedykowana pamięci dwóch wyjątkowych osobowości związanych z Wydziałem, którymi byli niewątpliwie Leszek Knaflewski i Zbyszko Trzeciakowski.
Interesującą szatę graficzną publikacji zapewnili Dagny & Daniel Szwed.  Recenzentami naukowymi monografii są Monika Bakke i Marek Krajewski.
Projekt dofinansowany przez Władze Miasta Poznania i MNiSW.

W spotkaniu promocyjnym uczestniczyć będą redaktorzy, recenzenci oraz autorzy rozdziałów (artyści i teoretycy)

Prezentacja odbędzie się czwartek 25.06.2017 o godz 18.00, w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Książka w wersji pdf jest dostępna pod adresem: http://www.fenomen.uap.edu.pl

Więcej informacji o wydarzeniu:
W stronę poznania/Fenomen szkoły poznańskiej