Stephen Shore w ramach cyklu „Kino wokół fotografii” w C.K. Zamek

22.03.2016 | 19:15 | Sala Kinowa C.K. Zamek
shore
Stephen Shore w ramach cyklu „Kino wokół fotografii” organizowanego przez 2 Pracownię Fotografii UAP oraz Pracownię Fotografii CK ZAMEK w Nowym Kinie Pałacowym CK ZAMEK!

Dzięki uprzejmości reżysera Ralpha Goertza, zobaczymy jego film poświęcony jednemu z najznakomitszych fotografów. Choć (bezpłatnych) wejściówek zostało już niewiele, zapraszamy do kasy CK Zamek – może jeszcze się uda!
Studentom biorącym udział w kwietniowym wyjeździe 2 Pracowni Fotografii na wystawę Stephena Shore’a do Galerii CO Berlin polecamy szczególnie 🙂
KINO WOKÓŁ FOTOGRAFII to cykl filmowy dla osób zainteresowanych fotografią i fotografią w filmie, realizowany we współpracy 2 Pracowni Fotografii z Działem Edukacji Artystycznej CK ZAMEK w Nowym Kinie Pałacowym CK ZAMEK. Wybór filmów to przypadkowe fabuły, biografie, opowieści i dokumenty, które łączy jeden temat – fotografii i technik towarzyszących powstaniu niezwykłych obrazów. Wsród dotychczas prezentowanych filmów znalazły się m.in. dokumenty poświęcone Sebastio Salgado, Vivian Meyer, Antonowi Corbijnowi, Jamesowi Nachtwey’owi, Tadeuszowi Rolke oraz filmy autorskie: JR’a (Siła Kobiet) i kolektywu Sputnik Photos (Iceland Residency). Seanse odbywają raz w miesiącu w Nowym Kinie Pałacowym w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Autorami koncepcji programowej są Robert Dorna i Jarosław Klupś.