Tomasz Wilmański: „BYĆ W SZTUCE / BYĆ W SOBIE – FUNKCJA BYTOWA…” | TIPO 22/10/21

Zapraszamy na kolejny wykład z serii Teoria i Praktyka Obrazowania.

Wykład poprowadzi prof. Tomasz Wilmański w najbliższy piątek 22/10/21 o godzinie 17:15, w Atrium w budynku B.

Spotkanie będzie transmitowane również poprzez platformę Google Meet: meet.google.com/tsc-xhaw-nek

TOMASZ WILMAŃSKI (ur. 1956); w latach 1977-1982 studiował rzeźbę w PWSSP w Poznaniu. W 1982 roku założył i do dzisiaj prowadzi autorską Galerię AT w Poznaniu. Profesor UAP, prowadzi Pracownię Książki Artystycznej na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa (Katedra Interdyscyplinarna) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kurator wielu wystaw zbiorowych, autor tekstów o sztuce współczesnej.

W sztuce zajmuje się przede wszystkim książką artystyczną, poezją wizualną, instalacją, rysunkiem, wideo, działaniami typu performance. Prace artystyczne prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce – m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galeria Sztuki Narodowej Zachęta w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Galeria Akumulatory 2 w Poznaniu, MCSW Elektrownia w Radomiu, Galerii XX1 w Warszawie, BWA Awangarda we Wrocławiu, Galeria Bunkier Sztuki w Krakowie, Tallin Art Hall, Tallin, Estonia, Stallmuseum, Gross Fredenwalde, Niemcy, Museum FLUXUS+, Poczdam, Niemcy, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

Prace w zbiorach:

CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, Galerii Labirynt BWA, Lublin, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, Muzeum Narodowe, Szczecin, Muzeum Okręgowe, Konin, Muzeum Okręgowe, Bydgoszcz, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, Musashino University of Art, Tokio, Archiwum Idei, Poznań