Weronika Wronecka: „Wszystko jedno” | TIPO | 12/05/23, 17:15

Weronika Wronecka | Wszystko jedno

piątek, 12/05/2023
godz. 17:15
Aby dołączyć do spotkania wideo, kliknij ten link: https://meet.google.com/qic-suuo-bpy

Efektem kształcenia interdyscyplinarnego są raczej umiejętności, niż wiedza. Skończywszy  wszystkie najmniej praktyczne kierunki na świecie uzyskałam dodatkowe nieformalne wykształcenie – specjalizację w robieniu pożytku z rzeczy niepożytecznych i łączeniu w jedno wielu zjawisk z różnych parafii. Ostatni etap edukacji – studia doktoranckie – poświęciłam poszukiwaniu perspektywy, w której wszystko stanowiłoby pewną jedność. Wszystko jedno – tak zatytułowałam swoją dysertację,  dotyczącą procesu uspójniania rzeczywistości. Obserwując swoje dotychczasowe dokonania ustaliłam, iż moja metodologia uwszystkojedniania zyskała formę pamiętnikarstwa. Niemal każdą spośród wielu rzeczy, którymi się zajmuję, mogę nazwać częścią mojego dziennika. Jako samozwańczy antropolog znajduję w swoim dorobku przykład dzieła autotematycznego i miejsca, w którym lokuje się tożsamość rozumiana narracyjnie. Opowiadając o swoich pracach chciałabym pokazać, jak pracując opowiadam sobie siebie.

Weronika Wronecka — ur. w 1993 roku. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (Intermedia, Fotografia, Interdyscyplinarne Międzywydziałowe Studia Doktoranckie) oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza (Filozofia). Redaktor naczelna magazynu Postmedium w latach 2019-2021, wykładowczyni Wielkopolskiej Szkoły Fotografii. Autorka tekstów teoretycznoliterackich, filmów, animacji i rysunków.