WPP_plakat_A3

Wykład World Press Photo oraz warsztaty z przedstawicielami Canon | World Press Photo lecture and workshops with representatives of Canon

Katedra Fotografii, we współpracy z Canon Polska, zaprasza wszystkich chętnych studentów na wykład oraz warsztaty fotograficzne, które odbędą się w dniach 26. i 28.04.2017.

Wykład World Press Photo Lectures, który będzie miał miejsce w środę 26. kwietnia, o godzinie 15:00 w sali 02 budynku B naszej uczelni (ul. 23 lutego 20), poprowadzi Yi Wen Hsia – kurator poznańskiej edycji World Press Photo. Tematami wykładu będą:
Kompetencja wizualna.
Przetwarzanie obrazów w XXI wieku: transformacja fotografii.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
W piątek 28.04, o godzinie 9:00, rozpoczną się warsztaty druku, które poprowadzi Marcin Kałuża. Podczas zajęć zostaną poruszone zagadnienia druku na różnych podłożach.
W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie ploter Canon ImagePROGRAF PRO 1000, działający w technologii Chroma Optimizer, jak również aparaty z najnowszej serii bezlusterkowców firmy Canon – EOS M5 i EOS M6.
Po warsztatach studenci, w towarzystwie Yi Wen Hsia, będą mogli zwiedzić tegoroczną edycję wystawy World Press Photo w Centrum Kultury Zamek. Podczas zwiedzania zapoznają się z kulisami powstania zdjęć nagrodzonych w tegorocznym, jak również poprzednich konkursach World Press Photo.

Warsztaty odbywają się wyłącznie dla studentów

Maksymalna liczba uczestników warsztatów: 20 osób.

Zapisy na wykład:

zapisy

Zapisy na warsztaty proszę wysyłać pod adres:

maciej.nowaczyk@uap.edu.pl

The Department of Photography, in cooperation with Canon Poland, invites all interested students to a lecture and photographic workshops which will be held on 26th and 28th April 2017.

World Press Photo Lectures, which will take place on Wednesday 26th April, at 15:00 in building’s B room 02  of our university (23 February 20), will be led by Yi Wen Hsia, who is the curator of the Poznań World Press Photo edition. Yi Wen Hsia will give lecture on two topics:
1. Visual competence.
2. Image processing in the 21st century: transformation of photography.

The meeting will be conducted in English.

The printing workshop conducted by Marcin Kałuża will take place on Friday 28.04, at 9:00 am. During the class the issues of printing on various media will be addressed. The Canon ImagePROGRAF PRO 1000 plotter featuring Chroma Optimizer, as well as the latest Canon EOS M5 and EOS M6 camera series, will be unveiled at the event.
After the workshops students, accompanied by Yi Wen Hsia, will be able to visit this year’s World Press Photo exhibition at the CK Zamek. During the tour they will be introduced to the backdrops of the photographs shot in this year’s edition as well as previous World Press Photo competitions.

Workshops are only for students UAP

Maximum number of workshop participants: 20 people.

To subscribe to the lecture, open the link below:

subscribe

In order to subscribe to the workshops, please email to:

maciej.nowaczyk@uap.edu.pl