BOWNIK — spotkanie autorskie online

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Bownikiem.

Podczas spotkania autor opowie o powstawaniu fotografii z serii „Kolory straconego czasu”, „Opłatki”, „Rewers”. Przybliży peryferyjne wykorzystanie technik fotograficznych, takich jak fotografia muzealna czy reprodukcja i możliwości obrazowania abstrakcyjnego.

Bownik (ur. 1977) studiował filozofię na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie UAP). Do najbardziej znanych prac artysty należą cykle fotograficzne: „Dissasembly”, „Gamers”, „Koleżanki i koledzy”. Jego prace znajdują się w kolekcjach Museum In Huis Marseille, Fundacji Sztuki Polskiej ING, Biblioteki Narodowej, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Współczesne we Wrocławiu i w zbiorach prywatnych.

W 2014 roku był nominowany do Paszportu „Polityki”, a jego książka fotograficzna „Disassembly” (wyd. Mundin) otrzymała główną nagrodę w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i była nominowana do Kassel Photobook Award 2014. Artysta mieszka i pracuje w Warszawie.

Aby dołączyć do spotkania wideo, kliknij ten link:
https://meet.google.com/aor-ngrr-uzf

Jeśli chcesz dołączyć przez telefon, wybierz +48 22 163 88 65 i wpisz PIN: 277 856 391#

Aby zobaczyć więcej numerów telefonów, kliknij ten link:
https://tel.meet/aor-ngrr-uzf?hs=5

Comments are closed