Kursy fotografii 2018/2019

Zapraszamy na kursy fotografii w roku akademickim 2018/19 organizowane w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rekrutacja na wszystkie warsztaty i kursy:
Centrum Aktywności Artystycznej
caa.biuro@uap.edu.pl
tel.: 519 837 269

————————————

PODSTAWY FOTOGRAFII

Fotografia – pomysł na obraz
prowadzenie: dr Janusz Oleksa

Czwartki godz. 17.00 – 19.15, grupa do 12 uczestników
Daty: 25 kwiecień, 9, 16, 23, 30 maj
Koszt: 420zł

Podczas zajęć poznawać będziemy fotografię od strony obrazowej. Uczestnicy poznają budowę i podstawowe elementy składowe każdej fotografii. Zapoznamy się z podstawowymi formami wypowiedzi, ich funkcją i przeznaczeniem. Powyższe elementy poznawane będą na prezentowanych przykładach oraz konsultacjach prac uczestników. Podczas rozmów omawiana będzie rola pomysłu.

————————————

FOTOGRAFIA CYFROWA

Edycja obrazu cyfrowego
Adobe Photoshop – poziom podstawowy
prowadzenie: mgr Agnieszka Antkowiak

Poniedziałki godz. 17:00 – 19.15, grupa do 12 uczestników
Daty: 15 kwiecień, 6, 13, 20, 27 maj
Koszt: 420zł

Kurs jest skierowany do osób, które chciałyby zapoznać się od podstaw z programem Adobe Photoshop do cyfrowej obróbki obrazów. Kurs obejmuje naukę postprodukcji fotograficznej w skład której wchodzi zapoznanie się z narzędziami programu oraz rozpoznanie specyficznych właściwości obrazu cyfrowego. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej wyposażonej w sprzęt firmy Apple. W ramach sześciu spotkań zgłębiać będziemy zagadnienia takie jak rozdzielczość, palety narzędziowe, warstwy pliku, automatyzacja zadań, fotomontaż, korekcja barwna czy umiejętność poprawnego zapisu obrazu.

————————————

FOTOGRAFIA ANALOGOWA

Ciemnia fotograficzna
prowadzenie: dr Jarosław Klupś

Piątki godz. 17.00 – 20.00, grupa do 8 uczestników
Daty: 26 kwiecień, 10, 17, 24, 31 maj
Koszt: 480zł

Zajęcia obejmują praktykę procesu negatywowo-pozytywowego. Począwszy od eksperymentów ze światłoczułością, uczestnicy poznają zasady pracy w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Wywoływać będą samodzielnie naświetlone negatywy i wykonywać z nich odbitki pozytywowe na papierze. Pracując w małych grupach poznają także metody wpływania na jasność i kontrast zdjęć oraz możliwości kreatywnej edycji powiększeń.

————————————

FOTOGRAFIA STUDYJNA

prowadzenie: mgr Kamila Kobierzyńska

Czwartki godz. 18.15 – 20.30, grupa do 10 uczestników
Daty: 25 kwiecień, 9, 16, 23, 30 maj
Koszt: 420zł

Podczas warsztatów praktycznych w studio fotograficznym uczestnicy zapoznają się z podstawowymi funkcjami aparatu potrzebnymi do pracy w studio, rodzajami świateł, a także różnymi efektami możliwymi do osiągnięcia za pomocą modulatorów światła, z których będą korzystać w studio. Zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami pracy z modelem, stworzą nietuzinkowe portrety oraz oryginalną fotografię produktu, a także spróbują wykreować nastrój światłem. Zdobyte umiejętności uczestnicy będą mogli wykorzystać we własnej pracy twórczej.

Comments are closed