ŁUKASZ OGÓREK — wykład z serii Teoria i Praktyka Obrazowania | 14/01/2022

Zapraszamy na kolejny wykład z serii Teoria i Praktyka Obrazowania.

Wykład poprowadzi prof. dr hab. Łukasz Ogórek w najbliższy piątek, 14/01/22 o godzinie 17:15. Tytuł spotkania:

Do przewidzenia, przesłyszenia i przemyślenia, czyli jak nie przejść do historii i inne opowiadania

Spotkanie będzie transmitowane poprzez platformę Google Meet: meet.google.com/rzr-ubwk-jcp

ŁUKASZ OGÓREK —tworzy prace konceptualne oparte na przygotowywanych przez siebie scenariuszach. Często mają one charakter dyskretnych interwencji w przestrzeń wystawy – wizualnych lub audialnych. Zwracają one uwagę na charakter przestrzeni, relacje między twórcą a publicznością, schematy konstruowania wystaw, ale też wydarzeń partycypacyjnych. Razem z Marcinem Polakiem i Tomaszem Załuskim prowadzi nomadyczną Galerię Czynną. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2003). Od 2004 roku pracuje na macierzystej uczelni, od 2013 roku kierując Pracownią Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych. W 2011 roku obronił pracę doktorską w dziedzinie sztuki, a od 2019 roku ma tytuł doktora habilitowanego. Od 2021 roku profesor uczelni.

(Katarzyna Słoboda – Muzeum Sztuki)

Jest jednym z najwyższych artystów łódzkich. Badacz i twórca sztuki efemerycznej. Obecny na wszystkich najważniejszych wydarzeniach kulturalnych Łodzi. Erudyta, cyklista, arbiter elegancji, poeta. Pedagog, pod którego bacznym okiem pokolenia młodych twórców mierzą się za bary z niewdzięczną rzeczywistością, by zwyciężać w rozlicznych konkursach artystycznych osiągając satysfakcję. Prawdopodobnie bez niego niejedna galeria byłaby nieczynna, a na pewno byłaby nieczynna jedna.

(Maciej Łuczak – Pracownia Portretu)

morze to ja, 2012/22