Magdalena Żołędź — The Sound of a Digital Image | spotkanie ONLINE

31 marca 2021 o godzinie 12 zapraszamy na Circuit — rozmowę i dyskusję organizowaną przez Artbiztech, podczas której Magdalena Żołędź opowie o sekretnym życiu obrazów cyfrowych oraz w jaki sposób brzmią. Internet wydaje się być nieskończonym strumieniem obrazów oraz innych treści wizualnych, ale jeśli zastanowimy się nad pojedynczym obrazem, być może zaczniemy inaczej postrzegać świat. W jakim stopniu oprogramowanie związane z postprodukcją obrazu wpływa na nasze rozumienie świata?

Spotkanie odbędzie się na aplikacji audio Clubhouse w języku angielskim. Jeśli nie jesteś użytkownikiem Clubhouse, a chcesz dołączyć, ściągnij aplikację, a moderatorzy wydarzenia dodadzą Cię do uczestników.

Artbiztech to organizacja koncentrująca się na przeobrażaniu biznesu i technologii poprzez badania artystyczne. Circuit to cyklicznie organizowane spotkania, podczas których artyści prezentują swoje badania w moderowanej dyskusji. Spotkania odbywają się online i są darmowe.

Więcej informacji: https://artbiztech.com/circuit/the-sound-of-a-digital-image

Link do wydarzenia: https://www.joinclubhouse.com/event/mZq22VnQ

Magdalena Żołędź (https://magdalenazoledz.com/), artystka wizualna i doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich poszukiwaniach koncentruje się na postfotografii. Tworzy fotografie, wideo, obiekty, teksty, książki oraz prace audio. Eksperymentuje z ideą ewolucji obrazów cyfrowych, często odwołując się do posthumanizmu. Używa metody pisania tekstów science fiction, aby odkrywać nowe zjawiska związane z wspóczesną ikonosferą. Między 2018 a 2019 prowadziła badania doktorskie na Slade School of Fine Art, University College London. Członkini 280A.ORG, współzałożycielka portalu POSTFOTOGRAFIA.PL

Comments are closed