Pokaz specjalny filmu — STEFAN WOJNECKI: Wpisuję swoje uporządkowanie świata | 14/03/23, CK Zamek

Pokaz specjalny pamięci STEFANA WOJNECKIEGO

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa Sala 2 – Audiowizualna

Film poświęcony prof. Stefanowi Wojneckiemu powstał z intencji zachowania Jego szerokiej działalności w pamięci szczególnie młodych ludzi, studentów. Powstało wiele publikacji, a nawet albumów, przybliżających dorobek artystyczny Profesora, jednak przy rozwoju współczesnych mediów łatwiejszy będzie dostęp do szerokiej publiczności w tej właśnie filmowej formie.

Film ten jest także podziękowaniem dla Jego wkładu w stworzenie edukacji fotografii na poziomie uniwersyteckim, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić poznański Uniwersytet Artystyczny.

Film stanowi swoisty zbiór wypowiedzi i wspomnień kilkunastu osób współpracujących z Profesorem, dających szerokie spojrzenie na wielopłaszczyznowe działania i osiągnięcia tej wyjątkowej postaci poznańskiego środowiska artystycznego.

Istotnym elementem filmu jest szerokie wprowadzenie opisujące początki powojennego ruch fotograficznego w Poznaniu. To czas dzięki któremu profesor mógł tak znakomicie rozwinąć swój talent.

Profesor Stefan Wojnecki jest m.in. dwukrotnym laureatem Artystycznej Nagrody Miasta Poznania. Otrzymał również złoty medal Glorii Artis, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

STEFAN WOJNECKI WPISUJĘ SWOJE UPORZĄDKOWANIE ŚWIATA, reż. Andrzej P. Florkowski, Polska 2022, 60′