Rozmowa z Izabelą Jurcewicz na łamach LENSCRATCH

Na stronie LENSCRATCH ukazała się właśnie rozmowa z wykładowczynią naszego wydziału, Izabelą Jurcewicz, Body As a Negative. Sensations of Return.

Fotografie Izabeli Jurcewicz były prezentowane na ponad trzydziestu wystawach, m.in. w Międzynarodowym Centrum Fotografii, ClampArt, Baxter St CCNY, School of Visual Arts Flatiron Gallery, Affirmation Arts w Nowym Jorku, RISD Museum i MONA Museum of the Newest Art in Poznan. Jej prace były prezentowane na takich międzynarodowych festiwalach fotograficznych, jak Unseen Amsterdam (Unseen Dummy Awards 2019), Miesiąc Fotografii w Bratysławie (OFF), 12. Fotofestival w Łodzi, 8. Biennale Fotografii w Poznaniu. Była rezydentką w School of Visual Arts, a jej prace znalazły się w publikacjach Międzynarodowego Centrum Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Galerii Arsenał w Poznaniu i Galerii BlackBox w Portland. Niedawno wygłosiła wykłady w Griffin Museum of Photography w Winchester i Museum of Fine Arts w Bostonie. Izabela Jurcewicz jest absolwentką Międzynarodowego Centrum Fotografii i uzyskała tytuł magistra fotografii w Rhode Island School of Design, gdzie również nauczała.

Zapraszamy do lektury.

Izabela Jurcewicz, Isolated, Alienated & On View