Rusza nabór do VII edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły

Zapraszamy fotografki i fotografów do zgłaszania swojej twórczości do stypendium pamięci artysty.

Info za: Krytyka Polityczna

Tempo, w jakim zmienia się świat, jak w jednej chwili traci swoją stabilność i resztki pozorów etyczności, jest tak szybkie, że coraz rzadziej pozwala na krytyczny komentarz, ledwo nadążamy z rejestrowaniem zdarzeń. Fotografia w tej sytuacji jest niewątpliwie medium uprzywilejowanym, które ma potencjał połączenia dwóch funkcji: rejestrowania i komentowania naraz.

Ogłaszając kolejną edycję Stypendium Pamięci Konrada Pustoły, odwołujemy się do jego umiejętności krytycznego kadrowania rzeczywistości i ujawniania tego, co ukryte w widzialnym, przekonani, że ten rodzaj artystycznego gestu politycznego jest dziś szczególnie potrzebny.

Zgłoszenia do Stypendium Pamięci Konrada Pustoły można przesyłać do 5 października do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie pod tym linkiem.

Laureata lub laureatkę z grona zgłoszonych osób wybierze Rada Stypendium, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundacji, przedstawiciele Krytyki Politycznej, osoby posiadające prawa autorskie majątkowe do dorobku twórczego Konrada Pustoły i przedstawiciele środowiska artystycznego fotografów i fotografek.

Laureata lub laureatkę poznamy 14 października 2022 roku, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.

Regulamin

Organizatorami Stypendium są Krytyka Polityczna i Fundacja Nowych Działań, których celem jest propagowanie twórczości Konrada Pustoły, tak aby inspirowała młodych artystów.

Comments are closed