Urodził się w 1981 roku w Warszawie. Reprezentuje pokolenie młodych, polskich fotografów nowej fali. W 2001 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Będąc jeszcze w średniej szkole, zafascynowany swoją pasją, przyjął stypendium niemieckiej agencji reklamowej Die Fotoetage, w której kształcił się i pracował. Jednocześnie uczył się kunsztu fotografii reportażowej robiąc zdjęcia dla gazety Die Tageszeitung TAZ Bremen. Jego ścieżka kariery prowadziła od stanowiska asystenta fotografa do fotografa pracującego z renomowanymi agencjami reklamowymi.
Urodzona 1984 w Gliwicach, mieszka i pracuje w Londynie i na Śląsku.
Prowadzi zajęcia w University of Arts London.
Tworzy charakterystyczne instalacje, w których przeważnie wykorzystuje właściwości zastanych przestrzeni. Minimalizm wzniesionej architektury przełamywany jest zazwyczaj za pomocą umieszczonych w tych wnętrzach fotografii. Wprowadzenie naturalistycznie przedstawionych postaci, okazuje się być równoważnym kontrapunktem dla sterylnych przestrzeni.
Urodzony w 1977 roku. Jego wielkoformatowe fotografie przedstawiają tematy związane z młodością, rekonstrukcją wartości i oddziaływaniem zjawisk technologicznych na codzienne życie. Konwencje wizualne zaczerpnięte z kina (Przejście, Scena A, Scena B), archiwów policyjnych (Krata) i klasycznych przedstawień malarskich (Dissasembly, Łania, Aleksandra) są mapą po której się porusza. Wykorzystując relacje pomiędzy minionym a aktualnym, sztucznym a realnym, utrwalonym i nieistniejącym bada możliwości oddziaływania fotografii. Bownik jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny).
Prace artysty znajdują się w kolekcjach Muzeum In Huis Marseille w Amsterdamie oraz w Fundacji Sztuki Polskiej ING, oraz kolekcjach prywatnych.
Jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Realizował projekty indywidualnie i na wystawach zbiorowych w Narodowej Galerii Zachęta oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Brał udział w wystawach w Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Museé d’Art Moderne w Saint-Etienne, Artspace Sydney, National Center for Contemporary Art w Moskwie, Palazzo delle Arti Napoli, Centro d’Arte Contemporanea Villa Manin, Chelsea Art Museum w Nowym Jorku i kilkudziesięciu innych projektach w kraju i za granicą. Jest stypendystą programu Location One oraz Skowheagen International Residency a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Kultury oraz Instytutu Adama Mickiewicza.
Urodzony w 1955 w Łodzi, absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1985-1989).
W latach 1999-2002 uzupełniające studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Wykładowca w Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej i Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od 1983 prowadzi jedną z najważniejszych polskich galerii fotograficznych – Galerię „FF” („Forum Fotografii”) w Łodzi. Członek ZPAF od 1989; organizator ogólnopolskich wystaw („Zmiana warty”, 1991; Konstelacja, 1993; „Fotografia i przestrzeń”, 1998; „Wokół dekady. Fotografia polska lat 90.”, 2002; „Łódź Fotografii” 2003/2004).
Urodzony w 1977 r. W 2005 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w Pracowni Fotografii Intermedialnej pod kierunkiem Krzysztofa J. Baranowskiego i Stefana Wojneckiego. Formułuje artystyczną wypowiedź, posługując się fotografią, wideo i multimedialnymi instalacjami. Obszar jego eksploracji stanowią czas i przestrzeń, ograniczenia percepcji, iluzja oraz zagadnienia interakcji.
W pracach, które są dowodami procesów oswajania mediów, nie poprzestaje na czysto konceptualnych strategiach poznawczych, lecz wzbogaca dyskurs o elementy pozaintelektualne (wrażenia zmysłowe i poznanie intuicyjne). Łączy ze sobą komunikaty czytelne dla różnych zmysłów człowieka, a eksperymentując z fizjologią widzenia czy słyszenia, z jednej strony dąży do pełniejszego i całościowego przekazu, z drugiej zaś, jakby złośliwie czy może ironicznie, pozbawia widza możliwości poznania istoty dzieła.
Michał Grochowiak
Urodzony 1977, Mieszka i pracuje w Warszawie. Fotograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat konkursu Samsung Art Master i Epson Art Photo (2009), członek grupy 4!.
Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in.: Tribute to Krasiński (Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa, 2009), Samsung Art Master (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2009), Dech (Galeria Starter, Poznań, 2009), Truth Study Corner (Galeria Fotografii PF, Poznań, 2011).
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźb – kierunek grafika, specjalność fotografia. Najważniejsze działania artystyczne: marzec 2001 „Kontakt” oraz czerwiec 2002 w BWA Poznań „Jajo”. W kolejnych latach brał udział w wystawach GaleriON w Poznaniu: „Sound” i „Spejs”. Wziął również udział w czterech odsłonach projektu Hansgroe. W 2006 roku zrealizował wystawę indywidualną „Na pewno nie mleko 1”. Od 1998 roku zajmuje się również fotografią komercyjną, współpracując z takimi magazynami, jak: Marie Clair, Elle, Elle Decoration, Twój Styl, Dom&Wnętrze oraz agencjami fotograficznymi i reklamowymi.
Jest absolwentką Wydziału Fotografii ASP w Poznaniu. Przez kilka lat była głównym kuratorem i członkiem zarządu YOURS GALLERY w Warszawie, organizując dziesiątki wystawianych na świecie artystów tj. Todd Hido, Lydia Panas, Jull Hondius czy Marcin Boger. Projektowała i przygotowywała premierowe wystawy, współpracując z fotografami, z których kilku dzięki współpracy stalo się rozpoznawalnych z zyskało uznanie w europie.
Jako fotograf jest autorką indywidualnych projektów, a także grupowych razem z kolektywem artystów IKOON.ART, które były prezentowane m.in. w MUSEUM QUATIER w Weidniu, w BWA we Wroclawiu, FKSE w Budapeszcie, CSW w Warszawie.Była Dyrektorem artystycznym MAGAZYNU Pozytyw. Pomagała i wpierała artystów tj. BOWNIK, RAFAŁ MILACH, ADAM PAŃCZUK I TOMASZ GUDZOWATY przy pracy nad publikacjami, wystawami i realizacją projektów. Była członkiem wielu jury konkursów fotograficznych recenzentem przeglądów portfolio m.in. na festiwalu RENCONTRES ARLES WE FRANCJI.
Fotograf prasowy m.in.: Rzeczpospolita, Zwierciadło. Fotograf korporacyjny m.in.: Frito Lay Polska, Amway Polska, L’Oreal, Stołeczna Estrada, Elnord, Henkel,Fotograf reklamowy: BlueOrange Group, Brainstorm U-boot.
Właścicielka studia fotografii użytkowej – ślubnej.
whitesmokestudio.pl
Magdalena Kmiecik
Rocznik 1985 – należy do artystów nawiązujących do estetyki Bauhausu.
Fotografka obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Uczęszczała do Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ukończyła kierunek fotograficzny na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Do jej sukcesów zawodowych należy udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w: “Indefinite” (New European Photographers, Athens Photo Festival 2009), “6×6- Fragments of European” Photography, ( Fotofestiwal Łódź, Łódź Art Center 2009), Young Photography, (ATENEUM Gallery Warszawa 2008); wystawy solo: „Daynightlight”( Kawangarda, Warszawa 2009) oraz „Daynightlight” (Photomonth, PAUZA Gallery,Kraków 2008); publikacje: BRAND Magazine, Kwartalnik FOTOGRAFIA oraz publikacje online: Vanity Teen, Poncz Magazine, Kingdom Magazine,Cocu Magazine.
Jest artystą fotografem reprezentowanym przez agencję SHOOTME photographers & production. Ukończył studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował również Film i Fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Od lat aktywny na polu fotografii artystycznej i komercyjnej. Swoim fotografiom nadaje wyraźny charakter i styl. Kładzie nacisk na wykreowanie szczególnej atmosfery zdjęcia.
Jego prace były wystawione na międzynarodowych wystawach takich jak International Festival of Photography in Arles, Tec-Tece Exhibition in Arles, Month of Photography, Bratislava and Magnum Gallery Bratislava.
Absolwent Studium animatorów kultury „Top-Art” w Szczecinie (specjalność fotografia) oraz fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W działaniach artystycznych fascynuje go ujawnianie obrazów odległych od wizualnych doświadczeń człowieka. Jest zainteresowany granicznymi obszarami fotografii, błędami procesów fotograficznych, działaniami poza programem urządzeń rejestrujących zdjęcia, obrazami znalezionymi i niedającymi się utrwalić oraz technikami non-camerowymi.
Dr filozofii w Zakładzie Estetyki Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Rozprawa doktorska w Instytucie Estetyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego pt. Epistemologiczna rola obrazu fotograficznego (pod kierunkiem prof. A. Kuczyńskiej) zrealizowana w ramach grantu promotorskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa. Licencjat na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni fotografii intermedialnej Krzysztofa Baranowskiego.
Specjalistka w zakresie estetyki filozoficznej oraz teorii kultury i sztuki, prezentująca podejście interdyscyplinarne, łączące elementy refleksji estetycznej i społecznej z analizą zjawisk artystycznych. Publikuje teksty naukowe, publicystyczne i literackie oraz analizuje wydarzenia artystyczne i społeczne w m.in. Nowej Krytyce, Kontekstach, Ricie Baum i Obiegu. Członkini redakcji czasopisma naukowego Nowa Krytyka i Polskiego Towarzystwa Estetycznego. Uczestniczka licznych konferencji, również za granicą, poświęconych tematyce naukowej, artystycznej i społecznej.
Borys Makary
Ur. w 1977 r. Artysta wizualny. Zajmuje się sztuką konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. Do swoich działań wykorzystuje głównie fotografię, ale tworzy również instalacje. Coraz częściej sięga też po video. Obronił doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którego promotorem był prof. Grzegorz Przyborek. Absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Fotografii mody uczył się u Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą, m. in. na indywidualnej wystawie w paryskiej galerii Claude-Samuel, oraz na wystawie zbiorowej FOTOFEVER w Musee du Louvre oraz galerii NUE. Pokazywał również prace na indywidualnej wystawie w La Maison de la Photographie w Lille oraz indywidualnej wystawie w Lille Grand Palais. Uczestniczył w festiwalach WeArt w Barcelonie oraz Photo Independent w Los Angeles. Od 2012 roku otrzymał liczne nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym medale na Prix de la Photographie Paris – zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Publikował na łamach wielu magazynów fotograficznych, w tym “Secret Behaviour” czy “contra doc!”.
Rocznik 1974. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Mieszka w Warszawie gdzie zajmuje się fotografią komercyjną. Współpracuje z prasą luksusową, kompaniami fonograficznymi oraz agencjami reklamowymi.
Jest przede wszystkim autorem wielu portretów ludzi świata polityki, aktorów, muzyków, literatów, osób publicznych. Laureat nagród fotograficznych, uczestniczył w wystawach indywidualnych i zbiorowych które miały miejsce w prestiżowych galeriach polskich.
Ważniejsze wystawy: “Grand Press Photo“,Warszawa, Miesiąc Fotografii w Krakowie, “Hans Grohe-inspiracje” CSW Zamek Ujadowski,Warszawa, „Nieoczywiste” Stary Browar-Słodownia,Poznań
Adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentką UAM oraz Studium Fotografii Profesjonalnej ASP w Poznaniu. Od 1998 roku pracuje jako kurator wystaw oraz redaktor wydawnictw w Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu. W tekstach krytycznych zajmuje się problematyką medialną. Jednocześnie sama jest autorką realizacji wykorzystujących fotografię. Publikuje w czasopismach i magazynach artystycznych takich jak: „Sztuka i Filozofia”; „Kultura Współczesna”; „Gazeta Malarzy i Poetów”; „Opcje”, „Format”, „Arteon”.
Marek Noniewicz
Ur. 1971 w Sulechowie, mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Absolwent Studium Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1999, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 1997 – kierunek biologia, oraz Konserwatorium w Ostrawie (Czechy) 1995 – kierunek fotografia artystyczna. Technolog w Katedrze Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1997-2001r. Od 2001 prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne. Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografii (2004). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008/2009, stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2009/2010.
Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, dyplom w 2011 na Wydziale Komunikacji Multimedialnej i w Pracownii fotografii intermedialnej, dr hab. Krzysztof J. Baranowski, tytuł pracy: „Choose life until expire”.
Formy działalności artystycznej: Działania w przestrzeni miejskiej, uliczna partyzantka (billboardy, zakłócenia architektoniczne, pozostawianie instalacji w przestrzeni), Murale, Video, Fotografia
Adam Pańczuk
Urodzony w 1978, absolwent Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Przewędrował Azję od Bliskiego Wschodu po Syjam. W Pakistanie dotarł do nielegalnych fabryk broni. W Bangkoku poznał większość miejscowych burdeli w ramach pracy nad materiałem o tajskich prostytutkach. Przez ostatnie lata skupia się na fotografowaniu polskiej wsi. Chociaż na wskroś poznał egzotykę Azji wciąż z niezmiennym entuzjazmem odkrywa polską prowincję. Skupia się na związku człowieka z naturą, istocie człowieczeństwa w relacji do ziemi, pór roku, odchodzenia i narodzin jako rzeczy nierozdzielnych.
Na swoim koncie ma liczne nagrody w konkursach fotograficznych m.in. Magnum Expression Award, Lens Culture International Exposure Awards, Grand Press Photo, National Geographic, Newsreportaż.
Ur. 1980 Artysta posługującym się medium fotografii, historyk sztuki, tłumacz, wykładowca łódzkiej Filmówki. Obecnie przygotowuje pracę doktorską poświęconą Michaelowi Friedowi, modernizmowi i fotografii. W ramach działalności artystycznej przeważnie realizuje prace podejmujące problem losu i mocy obrazów w (po)nowoczesnym świecie. W roku 2010 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się antologia tekstów Allana Sekuli w jego przekładzie.
Absolwent Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w fotografii mody, praktykuje również jako fotograf dokumentalny. Nie stroni od portretu (w tym polskich gwiazd i ogólnie pojętego kręgu osób publicznych), niekiedy w lekko surrealistycznym wydaniu. Potrafi wykorzystywać proste technicznie rozwiązania, uzyskując przy tym duży efekt oddziaływania na odbiorcę. Pracuje w Polsce i Gruzji. Jego motto fotograficzne to: „Ciągły rozwój”.
Urodzona 21 lutego 1974 w Warszawie, tworzy duet fotoreporterski z Moniką Bereżecką. Poznały się podczas studiów na Wydziale Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Redzisz ukończyła także filozofię na Uniwersytecie Warszawskim). Pracują wspólnie od 2000 roku. Współpracowały z takimi tytułami prasowymi jak „City Magazine”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy”, „Polityka”, „Aktivist”, „Playboy”, „Viva”, „Zwierciadło”. Ich fotografie goszczą też często na łamach pism specjalistycznych poświęconych fotografii („Pozytyw”, „Fototapeta”, „Biuletyn fotograficzny”, „Foto”). Wystawiają też w galeriach. Mieszkają i pracują w Warszawie.
Urodzony w 1970 roku. Zajmuje się fotografią, wideo oraz sztuką performance. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w 2002 r. w Pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Krzysztofa Baranowskiego). Od 2009 r. wykładowca w Pracowni Grafiki i Rzeźby IEA APS, gdzie zorganizował i prowadzi pracownię fotografii według autorskiego programu zajęć.
W 2008 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawy indywidualne w Warszawie (2004, 2007), Krakowie (2000, 2005, 2010), Łodzi (2002) i Białymstoku (2008). Wystawy zbiorowe m. in. w Osace (2000), Tallinie (2004), Wilnie (2004), Moskwie (2004), Belfaście (2009), Bratysławie (2010), Dortmundzie (2011), Berlinie (2011), Warszawie (CSW Zamek Ujazdowski – 2001, 2005, 2008), Krakowie (Muzeum Narodowe – 2007, 2008; Galeria Bunkier Sztuki – 2002, 2005, 2008).
Diana Rönnberg
Artystka od 8. roku życia mieszka w Szwecji, ale wróciła do Polski na studia. Absolwentka Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Intermediów u prof. Grzegorza Klamana.Zajmuje się sztuką video, fotografią, instalacją, malarstwem, poezją oraz śpiewem.
Mateusz Sadowski (ur. 1984) swobodnie posługuje się wideo, fotografią i instalacją, tworząc prace, w których pojawiają się proste elementy codziennego życia. Elementy, o których Michał Lasota pisał, że „raz wydobyte z chaosu rzeczywistości ulegają ‚powiększeniu’ i zaczynają obrastać w abstrakcyjne i poetyckie znaczenia”.
Fotografie Mateusza Sadowskiego, absolwenta Wydziału Fotografii i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prezentowane były na wystawach w Polsce i za granicą (m.in. „Letni nieletni”, International Biennale for Young Art w Moskwie, 2009; Videonale w Bonn, 2009; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2010). W 2010 roku Sadowski otrzymał główną nagrodę w konkursach Henkel Art Award Polska i Samsung Art Master 7, a w 2011 roku został nominowany po raz kolejny do Samsung Art Master.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na wydziale Komunikacji Multimedialnej. Brał udział w licznych wystawach i festiwalach sztuki w Polsce i za granicą. Przez dwa lata reprezentowała go jedna z najbardziej renomowanych i prestiżowych Europejskich agencji fotograficznych 76management.com, skupiająca fotografów spoza granic naszego kraju. Zainteresowany upadłym humanizmem, człowiekiem i romantyzmem. Obecnie pracuje jako fotograf modowy dla polskich i zagranicznych magazynów.
Urodzony 1977 w Kaliszu. W swej twórczości wykorzystuje różnorodne media, m.in. wideo, instalację, performens, muzykę. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończył w 2002 roku. W latach 2002-2009 asystent w ASP Poznań. Należy do poznańskiej grupy artystycznej Penerstwo. Współtworzył lub współtworzy zespoły: Mama, Kristen, K.O.T., Sixa, BNNT. W latach 1999-2002 uczestnik działań Stada Prusa. Od 2003 roku animator sceny Pink Punk. W 2011 roku został laureatem nagrody Spojrzenia Fundacji Deutsche Bank, w konkursie organizowanym przez warszawską Zachętę. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje ze stołeczną galerią Leto.
(ur. 1983) Absolwent fotografii na wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Stowarzyszenia Starter,
promującego młodych artystów i kuratorów. W 2008 roku brał udział w wystawie „Fresh&Polish” podczas Miesiąca Fotografii w Budapeszcie. Obecnie mieszka i pracuje we Włoszech.
Jest absolwentką wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego (2001), wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2005) i wydziału ArtScience Królewskiej Akademii Sztuk w Hadze (NL, 2007). Jej instalacje i fotografie pokazywane były na wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Instytucie Mediów V2_ w Rotterdamie (NL), na festiwalu Transmediale w Berlinie (DE), na festiwalu Today’s Art w Hadze (NL), w Museum Fotografii w Amsterdamie (NL), w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, w Galerii NT w Łodzi, w Fundacji Stroom w Hadze (NL), w Galerii Amer Abbas w Wiedniu (AT), w Galerii Sariev w Plovdivie (BG), w Galerii Lenikus w Wiedniu (AT), w Galerii Miejskiej w Gdańsku.
Urodzony w 1965 w Warszawie. Członek ZPAF od 1995.
Studia na Wydziale Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1990-93 na Wyższym Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, a następnie na uzupełniających studiach magisterskich na Wydziale Komunikacji Multimedialnej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, które zakończył dyplomem w 2002 roku. W 1996 roku otrzymał I nagrodę na Konfrontacjach Fotograficznych w Gorzowie Wielkopolskim.
Na początku lat 90. był asystentem Andrzeja Zygmuntowicza, u którego uczył się fotografii reklamowej. Jego samodzielna twórczość artystyczna zaczęła kształtować się w II połowie lat 90. Cykl Opowieści został nagrodzony Prix Broncolor de la lumière na Europejskim Konkursie Fotografii w Vevey. Od tego momentu rozpoczęła się jego błyskotliwa kariera.