Liliana Zeic: „Pokrzywnice, bylicowe miotły i jabłka rosnące na dębach” | TIPO — online | 27/10/23

Zapraszamy na najbliższe spotkanie w ramach zajęć z Teorii i Praktyki Obrazowania 27.10 o godzinie 17.15.

Spotkanie odbędzie się online, link do spotkania: https://meet.google.com/qic-suuo-bpy


Podczas wykładu artystka Liliana Zeic opowie o swojej praktyce artystycznej z perspektywy obecnych w nich queerowych, feministycznych oraz roślinnych wątków. 

Będzie o projektowaniu doświadczeń i działań, powrocie do rzemieślniczych metod pracy, rzeczach które wyszły zupełnie inaczej niż planowane i o ciągłym uczeniu się od koleżanek. 

Liliana Zeic (ona/jej) – Artystka wizualna, queerowa feministka, doktora sztuki. Pracuje z wideo, fotografią, obiektem oraz tekstem tworząc intermedialne i performatywne projekty oparte na badaniach artystycznych. Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie w 2017 roku. Laureatka nagrody publiczności: Spojrzenia 2019. Jej prace pokazywane były na ponad 130 wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą, oraz znajdują się w kolekcjach publicznych (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Współczesne Wrocław, Galeria Miejska Arsenał). Chwilowo pracuje na wrocławskim ASP, mieszka w Warszawie. Reprezentowana przez galerię Lokal 30. 

https://www.instagram.com/liliana_zeic/ 
http://lilianapiskorska.com/pl/

Comments are closed