Wystawa “Witaj w moich skromnych progach” | Przystanek Pireus, 29.09—19.10.23

Przystanek Pireus (Głogowska 35, Poznań)
Wernisaż: 20:00
Czas trwania: 29.09 –19.10.2023

Przypomnij sobie to uczucie, kiedy po raz pierwszy przekraczasz próg czyjegoś domu.

Wystawa “Witaj w moich skromnych progach” jest zaproszeniem odbiorcy do wkroczenia w przestrzeń współtworzoną przez piętnastu artystów. Ich prace, pomimo swojej różnorodności, składają się w jeden ekosystem otwarty do eksploracji. Ugoszczony odbiorca ma możliwość zagłębić się w zakamarki przestrzeni zbudowanej z fascynacji, punktów widzenia i sposobów myślenia grupy artystów i podążać korytarzami łączącymi poruszone przez nich tematy.

Osoby artystyczne/Artyści/Artystki i artyści:
Michalina Banasik, Bernadetta Bałękowska, Daria Bielienkov, Przemek Kaczmarek, Marcin Karalus, Mateusz Kowalczyk, Hubert Krawczyk, Rozalia Kwiatkowska, Karolina Maliszewska, Ewa Pajewska-Wawrzyniak, Kuba Stajszczak, Maria Węsławska-Grybina, Marcel Łukasiewicz, Aleksandra Żalińska, Adrianna Żegalski

Kuratorki:
Marcelina Kopaczewska
Lidia Dziewulska

Opracowanie graficzne:
Alexey Khamov

Realizacja we współpracy z Przystankiem Pireus – projektem finansowanym ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Eng.

Przystanek Pireus (Głogowska 35, Poznań)
Opening: 20:00
Duration: 29.09 – 19.10.2023

Recall that feeling when you cross the doorstep of somebody’s home for the first time.

The exhibition „Welcome to my humble abode” is an invitation to enter a space co-created by fifteen artists. Despite their diversity, the work of these artists forms an ecosystem that wants be explored. The visitor has the opportunity to delve into the nooks and crannies of a space that is the product of a group of artists fascinations, points of view and ways of thinking, and to follow the corridors that connect the themes they address.

Artists:

Curators:
Marcelina Kopaczewska
Lidia Dziewulska

Graphic design:
Alexey Khamov

Realised in cooperation with the Przystanek Pireus – a project financed by the City of Poznań budget funds and Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu